Web Tasarım

Web tasarım, dijital dünyada hizmet vermek isteyen marka ya da kuruluşların bir web sitesine sahip olması için gerçekleşen çalışmalardır. Görseller, metinler ve diğer bütün unsurların kullanılması neticesinde web tasarım süreçlerinin tamamlanması hedeflenmektedir. Profesyonel bir web tasarım ajansı tarafından tasarlanması gereken web sitelerinin sadece görsel anlamda değil performans noktasında da çok dikkatli bir şekilde hazırlanması şarttır.

Web tasarım sadece basit bir tasarım değildir tasarıma dikkat ederken sayfa hızı dikkate alınmalı ve seo uyumlu br tema yapılmalıdır. Web tasarımın inceliklerini bilen Exnoremo olarak sizlere bu konuda yardımcı olmak bizi mutlu edecektir. Websitenizi tasarlarken kullanıcı odaklı ve seo uyumlu bir websitesi ortaya çıkarırırız bu sayede sizler hem iyi bir tasarımı olan siteye sahip olurken hem de ilk sıralarda sıralanabilirsiniz.

Web tasarım aşamalarının en önemli kısımlarından biri ihtiyaçların ve isteklerin belirlenmesidir Exnoremo web tasarım ekibi ihtiyaçları ve istekleri gözeterek çalışmalarına başlar ve başarıyla tamamlar.

Web tasarım esanasında ve sonrasında zaman zaman geliştirmeler ve revizeler olabilir. İyi bir şekilde kodlanmış web sitelerinde bu düzenlemeler rahatlıkla yapılırken , düzenli kod yazılamayanlarda sıkıntı görülür. Exnoremo yazılım ekibi ileride firmaların bu tür hatalarla karşılaşmaması için kod düzenine dikkat eder ve her alanı yorum satırları ve açıklamalar ile belirtir.

Kullanıcı izlenimleri ile tasarlanan websiteleri kullanıcılarına daha verimli bir arayüz sunar ayrıca firmanın kullanıcı ile olan etkileşiminde artış yaşanır. Web tasarımını yaparken Exnoremo ekibi o sektörde bulunan kullanıcı etkileşimlerini analiz ederek, web tasarımında etkileşimi dikkate alarak bir tasarım orataya çıkarır.

Her sektöre kendine özel web tasarımına sahip olmalıdır. Aynı tasarıma sahip olan siteler birbiriyle özdeşir ve geriye düşerler ama özgün ve sektörüne uygun web siteleri bu web sitelerinden ayrılır ve ilk sıralara yükselir. Özgün web tasarımları firmaları otorite anlamında yukarıya taşıyan önemli kriterler arasında yer alır.

Web tasarımının yayına alınması son basamaktır , bu son basamak olan web tasarımının yayınlanması hız ve kullanıcı deneyimi açısından önem arz eder. Kullanıcı testleri iyi yapılmış ve hızı tasarım kod yapısı ve cdn yapıları ile iyi bir şekilde optimize edilmiş bir şekilde yayına alınmalıdır.