Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya dijital çağın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Firmalar sosyal medya hesap yönetmine önem vermektedir. Sosyal medya üzerinden dijital pazarlama stratejilerini gerçekleştirirken hem marka tanınırlığını arttırırlarken hem de yeni kullanıcıları ile tanışma fırsatı ve hali hazırda var olan kullanıcıları ile iletişim kurma fırsatı yakalarlar.

Sosyal medya hesapları üzerinden devamlı kitleye yönelik içerikler üretilmeli ve bu içerikler ile kullanıcı ve firma arasındaki ilişki sıkı tutulmalıdır. Firma yaptığı içerik paylaşımları sayesinde müşteri kitlesini arttırır ve var olan müşteri kitlesine markasını hatırlatırken onları eyleme geçmeye yöneltir.

Sosyal medya hesabı üzerinde var olan kitle iyi analiz edilmeli ve takipçiler iyi tanılmalıdır. İçerik üretim aşamasında takipçilerin ilgi ve istekleri göz önünden bulunarak ortaya sosyal medya içerikleri çıkarılmalıdır.

Sosyal medya sayfaları devamlı takipte tutulmalı, takipçilerin yorumlarına ve mesajlarına anlık cevap verilmelidir. Takipçilere hızlı dönüşü benimseyerek müşteri memnuniyeti en üst çitada tutulmalıdır. Takipçiler ile iletişim sosyal medyada büyümenin ana anahtarıdır.

Şikayet krizi takibi, şikayet krizi markanıza ulaşmayan ve sosyal medya üzerinden şikayetlerni dile getiren kişilerin oluşturduğu bir durumdur. Exnoremo dijital pazarlama bu tür şikayetleri merceğine alır ve bu şikayet krizini doğru yöntemlerle çözüme kavuşturur.

Sosyal medyada reklam starejileri de önem arz etmektedir. Yapılan sosyal medya reklam içeriği kullanıcının dikkatini çekmeli ve ona hitap etmelidir. Reklam optimizasyonları sektörel ve bölgesel olarak ayarlanmalı bütçeden tasarruf sağlanmalıdır. Daha az bütçe ile daha etkin kitleye ulaşmanın önemli yolu reklam optimizasyonu ve reklam içeriğidir.

Sosyal medya profili bir markayı dijitale yansıtan profilidir. Profil kullanıcılarına güven vermeli, dikkat çekici ve kullanıcıyı harekete geçirici içerikler barındırmalıdır. Profil içerikleri günümüz şartlarına göre güncellenmeli ve etkileşim analizi yapılmalıdır. Exnoremo ekibi tüm bu süreçleri tecrübesi ve teknik başarısı ile yürütür , firmanın dijital ortamda parlamasını sağlar.