SEO | Arama Motoru Optimizasyonu

SEO

services

SEO Arama Motoru Optimizasyonu


Seo (Serach Engine Optimization) türkçe ifadesiyle arama motoru optimizasyonudur. Websitelerin sıralanması seo kriterlerine göre olur. Seo kavramını sayfa içi ve sayfa dışı olmak üzere 2 başlık altında toplayıp değerlendirebiliriz. Site içi seo yazılan web koldarı arasındaki seo iken site dışı seo gelen dış bağlantılar ve site otoritesine bağlıdır.


Sayfa içi (on-page) seo için h başlık etiketleri, meta etiketleri, kod yapısı, mobil (responsive) uyumluluk, site içi açılış hızı gibi kriterler önem arz etmektedir. Sayfa içi seo özenle yapılmalı ve testlerden geçirilmelidir. SEO kriterleri güncel olarak takip edilmeli ve seo kriterlerine göre site içi seo güncellenmelidir.


Sayfa dışı (off-page) seo için oluşturulan backlink ağı, alınan ve dışarıya verilen link bağlantıları, domain yaşı gibi kriterle websitelerin sıralaması için önemlidir. Sayfa dışı seo üzerinde çalışırken alınan link bağlantıları özenle seçilmeli, spam linklerden uzak durulmalıdır.


Site hızıda seo için önemli bir kriterdir. Web sitesi en iyi şekilde optimize edilmeli, kodlar düzenli yazılmalı, site hız testleri yapılmalı ve en iyi optimize edilmiş şekilde site hızı ayarlanmalıdır.


Kelime (keywords) seçimi kullanıcıların siteyi bulabilmesi için önem arz etmektedir. En uygun kelimeler tespit edilmeli ve o kelimeler üzernde çalışılmalıdır.


Rakip analizi bir web sitesi için olmazsa olmazdır. Rakip sektördeki web siteleri seo için detaylı bir şekilde analiz edilmeli, notlar alınmalı ve bu analizler neticesinde websitesi üzerinde çalışılmalıdır.


Backlink analizi websiteleri için önemli bir kriterdir, site dışı seounun vazgeçilmezi olan backlinkler zaman zaman siteye zarar verebilirler , bu zararlı backlinkler tespit edilmeli ve temizlenmelidir. r.SEO
SEO yaptır SEO | Arama Motoru Optimizasyonu