SEO Arama Motoru Optimizasyonu


SEO, firmanızın internetteki erişimini artırmanın en kolay yolarından biridir. Teknik kriterleri bilmek, sayfalarınızı optimize etmeniz için çok önemlidir. Algoritma analizinde dikkate alınan bu kriterlerden birçoğu sayfa içi SEO çalışması ile karşılanabilir. SEO yalnızca sayfa içi SEO uygulamalarından ibaret değildir. Teknik SEO ve sayfa dışı SEO gibi uygulamalar da herhangi bir web sitesinin arama motorlarındaki konumu için oldukça önemlidir. Exnoremo; sizler için SEO danışmanlık hizmeti sunar. Sektörde deneyimli ve bilgili kişilerden oluşan SEO ekibimiz, web sitenizin konumunu daha da iyileştirecek çalışmalar sergiler.

SEO, içerik pazarlama stratejilerinde yaygın olarak kullanılan ve markaların arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamasını iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi teknikten meydana gelir. Bu teknikler arasında sayfa içi SEO yani on-page SEO, teknik SEO ve sayfa dışı SEO uygulamaları da yer alır. SEO ile SEM işlemlerini tamamlayıcı bir şekilde kullanabildiğiniz taktirde internetteki varlığınızı güçlendirebilir ve hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Exnoremo ekibi, SEO danışmanlık alanında kusursuz hizmet sağlar.

SEO Danışmanı Nedir?

Bir SEO danışmanı, arama motorları için içerik optimizasyonu projesinden sorumludur. SEO danışmanlarımız, markanızın dijital ortamının yanı sıra rakipleri, anahtar kelimeleri, pazarlama kanallarını ve içerik türünü analiz eder. Exnoremo SEO danışman ekibi, ilk sayfada sıralanmanız için ne yapılmasını belirleyen Google güncellemeleri hususunda beceriye ve pratik tecrübeye sahiptir.

Bir SEO projesinde en iyi sonuçları yakalamak için ilk önce ne yapılacağına karar vermek, SEO danışmanlarının en önemli görevidir. SEO danışmanlık hizmetimiz, web sitenizin SEO’sunu geliştirmek adına son derece uzmanlaşmış bir hizmettir.

SEO Danışmanlığının İşletmeniz İçin Önemi Nedir?

SEO danışmanlığı hizmetinden yararlanarak, çok çeşitli avantajları deneyimlersiniz. Bunlar arasında öne çıkanlar:
• Web sayfası optimizasyonu: Google botlarının sayfalarınızı organik aramada tanımlaması için web sayfası optimizasyonuna ihtiyacınız var. Bu işlem sayesinde içeriklerinizin, blog yazılarınızın, kategorilerinizin ve ürün sayfalarınızın ön sıralarda görünmesi mümkün olabilecektir.
• Doğru anahtar kelime kullanımı: SEO uzmanlarımız, ürün ve hizmetleriniz için en iyi anahtar kelimeleri tespit ederek, arama motorlarında bulunabilirliğinizi artırır.
• Kaliteli içerik: Optimize edilmiş kaliteli içerikler, hem müşteri deneyimini iyileştirir hem de Google gibi arama motorları tarafından daha yükseklerde sıralanmanıza yardımcı olur.
• Mobil cihazlar için optimizasyon: SEO danışmanlık hizmetimiz, web sitenizin mobil cihazlarda kullanılabilirliğini de iyileştirir.

Teknik SEO Nedir?

SEO çok çeşitlidir ve teknik SEO uygulamaları da web siteler için önemli stratejiler arasında yer alır. Teknik bakımdan geliştirilebilecek ve organik sonuçları etkileme ihtimali bulunan her şeyi ele alan teknik SEO işlemleri, siteleri dizine eklemenin ve sıralamayı yükseltmenin en kolay yollarından biridir. Bir web sitesinde SEO stratejileri uygulanacak ise sitenin sağlam bir temel üzerine kurulması gerekir. Bu noktada devreye giren de SEO’nun teknik yönü olur.

Teknik SEO işlemleri, sonuçlar üzerinde etki yaratmak amacı ile web sayfasının bütün teknik yönleriyle güçlendirildiği uygulamaları kapsar. Bütün teknik optimizasyon işlemleri teknik SEO’ya dahildir. Veri yapılandırmadan performans işlemlerine kadar bir dizi uygulamayı içerir. Ekibimiz, SEO’nun tüm yönlerine hakimdir ve SEO hizmeti kapsamında tüm beklentilerinizi karşılar.

İyi bir SEO stratejisi kurmak için sağlıklı ve ölçeklenebilir büyümeyi destekleyen sağlam bir temel oluşturmak gerekir. Teknik optimizasyon yaparken sitenin performansı ve mevcut sorunları ele alınır. Teknik SEO ile organik sonuçları da etkileyen bazı uygulamalara yoğunlaşılır. Bunlar:
• AMP
• Yönlendirmeler
• Http durumları
• URL yapısı
• Ulaşılabilirlik
• Verim
• Site haritaları
• Yapılandırılmış veri
• Kanotik URL

Sayfa İçi SEO Nedir? (On-Page SEO)

SEO ile ilgili araştırmalar yaptığınız zaman sayfa içi SEO tabirini görmüşsünüzdür. Çünkü SEO söz konusu olduğunda en sık tercih edilen uygulamalardan biri de on-page SEO olur. Bu, sitenin arama sonuçlarında görülen kısmıyla ilgilenen uygulamalar bütünüdür. İçerik, anlambilim, zengin içerik, anahtar kelime, öne çıkan snippet’ler gibi konuları kapsar.

Sayfa İçi SEO Hangi Faktörlerden Etkilenir?

Google’ın sayfaları listelemek için kullandığı bütün kriterler, kullanıcı memnuniyetine dayalıdır. Google algoritması, tamamen kullanıcı deneyimine katkı sağlar. Bu sebeple sıralama kriterlerini teknik ve teorik açıdan bilmek önemlidir. Ayrıca bir diğer önemli nokta ise kaliteli deneyimleri teşvik etmeye odaklanmanız gerektiğidir. Bu anlamda iyi geliştirilmiş bir SEO stratejisi de amacına ulaşacaktır. Sayfa içi SEO şu faktörlerden etkilenir:
• Dahili bağlantılar
• URL’ler
• Meta açıklaması
• Sayfa duyarlılığı
• Okunabilirlik
• Anahtar kelime
• Başlık etiketi
Görüldüğü gibi sayfa içi SEO, arama motoru sıralamanızdaki konumunuzu iyileştirmek adına önemlidir. Markanızın internet ortamındaki erişimini, itibarını ve güvenirliğini teşvik etmek için SEO çalışmasına ağırlık vermeniz önem arz eder.

Sayfa Dışı SEO Nedir? (Off-Page SEO)

Sıklıkla kullanılan sayfa dışı SEO, web sayfasının dışındaki her şey ile ilgilidir. Off-page SEO, sitenin faaliyet gösterdiği alanla alakalı olarak olumlu itibar ve otoriteye odaklanır. Sayfa dışı SEO ile sitenin internet ortamındaki varlığını geliştirmek amacıyla dış bağlantılara yönelinir. Bunlar haricinde farklı stratejiler de bulunur. Ekibimiz, sitenizin ihtiyacı olan off-page SEO uygulamalarını büyük bir titizlikle yerine getirir.

SEO Neden Önemli?

Gün geçtikçe internet ortamı daha da rekabetçi hale geliyor. İnsanlar bu rekabetçi ortamda arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için çaba gösteriyorlar. Arama motorlarında üst sıralarda konumlanmak ise daha fazla trafik ve dolayısıyla daha çok satış ve para kazanma anlamına geliyor. İşte bu aşamada öne çıkan ise SEO stratejileri oluyor. İç, dış ve teknik SEO gibi işlemler sayesinde web siteniz çok daha üst sıralarda yer alabiliyor. Exnoremo; SEO’nun tüm yönleriyle ilgili önemli çalışmalar ortaya koyarak, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirir. SEO hizmetleri alanında tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Öne Çıkan Projelerimiz


Exnoremo Proje 2

MetaCampus kullanıcı kurgusu göz önünde bulunarak tasarlanmış bir mobil uygulama projemizdir.

Exnoremo Proje 4

Almi Balık Dünyası web uygulama projemiz ile resturantlar arasından öne çıkıyor.

Exnoremo Proje 5

KDM Gayrimenkul mobil uygulama projemiz otomatik pazarlama otomasyonu ile öne çıkıyor

Exnoremo Proje 6

Pera İnsan Kaynakları kurumsal tasarım yapısı ve kullanıcı ulaşılabilirliği ile öne çıkıyor.

Kullandığımız Teknolojiler & Araçlar


Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1