Mobil Uygulama Geliştirme


Exnoremo; mobil uygulama geliştirme alanında profesyonel ve deneyimlidir. Mobil uygulama hizmeti, pek çok insanın düşündüğünden daha fazlasını kapsar. Sonuç olarak mobil uygulama geliştirmek, basit bir programlama becerisi değildir. Mobil uygulama geliştirme ekibimiz, finans, işletme, pazarlama, programlama ve yazılım alanında bilgi sahibi kişilerden oluşur. Çünkü mobil uygulama geliştirme, başarılı bir uçtan uca geliştirme döngüsü elde etmek amacıyla çeşitli uzmanlıkların bir kombinasyonunu ve dengesini gerektirmektedir.

Mobil uygulama hizmeti ile strateji oluşturma, pazarlama, platformlar arası destek, tasarım, danışmanlık, optimizasyon ve daha fazlasını içeren bir süreç vadediyoruz. Kurumsal ve kişisel ihtiyaçlarınız için en iyi çözümleri üretiyor, benzersiz bir mobil uygulamaya sahip olmanızı sağlıyoruz.

Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti Nedir?

Mobil uygulama geliştirme hizmeti, projenizin bakımını, optimizasyonunu, tasarımını, kavramsallaştırılmasını ve uçtan uca organizasyonunu mümkün kılar. Ekibimiz, basit bir fikri alıp onu işlevsel bir ürüne dönüştürecek kadar donanımlı ve bilgililer.

Ayrıca mobil uygulamanızın öne çıkmasını sağlayacak birçok detaya odaklanıyoruz. Örneğin, Google Play üzerinde rekabet etmeniz gereken neredeyse 2,5 milyon uygulama var. Exnoremo ekibi bunun farkındadır ve mobil uygulamanızdan rekabet avantajı elde etmenizi sağlar. Benzersiz ve işlevsel bir arayüz, optimize edilmiş bir mobil uygulama ile şirketinizin başarıya ulaşması oldukça kolaydır.

Mobil Uygulama Geliştirme Trendleri Neler?

Firmaların mobil uygulama konusunda dikkate almaları gereken tek şey bu uygulamaların çokluğu olmamalıdır. Uygulamanın nasıl kullanıldığı ve nasıl arandığı gibi çeşitli faktörler de uygulama geliştirme sürecini etkiler. Mobil uygulama geliştirme hizmetimizde bazı trendleri göz ardı edemeyiz. Bunlar:
• Nesnelerin interneti: Nesnelerin interneti, adeta küresel bir değişimi teşvik ediyor. Tüketici teknolojilerinden internetle bütünleşen pek çok hizmette nesnelerin internetinden yararlanılıyor. Günümüzde insanlar evlerini uzaktan kilitliyorlar, güvenlik sistemlerini uzaktan yönetiyorlar ve araçlarını internete bağlanan uygulamalar ile çalıştırılıyorlar. Bu da mobil uygulamaların geliştirilme ve kullanılma şeklini büyük oranda değiştiriyor.
• 5G: 5G bağlantı, mobil uygulamaların performansını iyileştirir ve gecikmeleri azaltır. 5G, mobil uygulama geliştirici ekiplerin, uygulamaların performansını düşürmeden daha fazla özelliği ilgili uygulamaya dahil etmelerini sağlar. Exnoremo da mobil uygulama hizmetinde 5G’ye odaklanır.
• Cihazlar: Mobil cihazlar gün geçtikçe değişiyor ve çeşitleniyor. Akıllı saatler gibi giyilebilir cihazların popülaritesi, uygulamaların oluşturulacağı platformları etkilemektedir.
• Mobil e-ticaret: Son dönemlerde e-ticaret işlemlerinin neredeyse yüzde 73 kadarı mobil cihazlar aracılığı ile yapılır.
Bu nedenle de mobil uygulama tasarımı yapılırken, uygulamanın işlevselliğini ve entegrasyonunu da göz önünde bulundurmaktayız.

Mobil Uygulama Hizmeti Neden Tercih Edilmeli?

İnsanlar hala interneti bilgisayarlardan deneyimleyebilseler de mobil uygulamaların gücü de yadsınamaz bir gerçektir. Mobil uygulama geliştirme hizmetleri, online etkileşim almanızı ve daha çok potansiyel müşteriye erişmenizi sağlayacak bir süreç elde etmenize yardımcıdır. Elbette, her küçük ve orta ölçekli firmanın bir mobil uygulama gereksinimi olmaz. Ancak rakiplerinizi geride bırakmak adına mobil uygulamalar, işinize değer katabilir. Mobil uygulama hizmetiyle birçok avantajı deneyimleyebilirsiniz. Bunlar arasında öne çıkanlar:
Müşteri Sadakati
Rekabetin yüksek olduğu bazı sektörlerde firmaların, müşteri sadakatini geliştirmek için ekstradan çaba harcaması gerekmektedir. Mobil uygulama geliştirme ekibimiz, eşsiz bir mobil uygulamaya sahip olmanızı sağlayarak, müşteri bağlılığınızı teşvik etmeniz konusunda size yardımcı olur. Mobil uygulamalar, tekrarlanan satış sayısını artırabilir ve müşterilerin markanızla daha çok ilgilenmesini sağlayabilir. Ayrıca yeni ürün ve hizmetleri de çok daha kolay bir şekilde müşterilerinize tanıtmanız, mobil uygulama sayesinde gerçekleşebilir. Unutmamalısınız ki, bir firma sadık bir müşteri portföyüne sahip olduğu sürece kısa ve uzun vadede kolayca büyüme kaydedebilir.
Pazarlama
Mobil uygulamalar, firmaların yeni ve mevcut müşterilerine ürün ve hizmetlerini kolayca tanıtmalarına destek olur. Mobil uygulama, potansiyel müşterilerin uygulamayı aktif olarak kullanmalarını teşvik edecek şekilde tasarlandığı için ürün ve hizmetlerin müşterilere tanıtılması çok daha kolay olur.
Kolay Online Alışveriş
Exnoremo ile sunulan mobil uygulama hizmetleri, kullanıcıların ilgili uygulamayı çok pratik ve kolay bir şekilde kullanmasını sağlayarak, alışveriş deneyimini iyileştirir. Dijital dünyada müşteriler, ürün ve hizmetleri seçip hızlıca alışveriş işlemini tamamlamak isterler. Exnoremo ekibi, kullanıcıların bir mobil uygulamadan ne beklediğinin bilincindedir. Bu sebeple de mobil uygulama tasarımı yaparken, kullanıcıların istek ve beklentilerini de göz önünde bulundurmaktayız.
Çok Kanallı Bir Yaklaşım
Markalar, müşterilerine farklı cihazlarda kusursuz bir alışveriş deneyimi vadetmek için çok kanallı satış yaklaşımına yönelirler. Çok kanallı erişim ise kullanıcıların herhangi bir yerden alışveriş yapmalarına yardımcı olur. İşletmeler, müşterilerine yalnızca masaüstünden değil, mobil uygulama vasıtası ile de alışveriş yapma fırsatı tanıyarak, alışveriş deneyimlerinin iyileştirilmesini mümkün hale getirebilirler.
Müşteri İlişkilerinin İzlenmesi
Pek çok marka, müşterileri hakkında bilgi edinmek konusunda zorluk yaşıyor. Müşteriler hakkında bilgiler elde etmek, onlara sunulacak olan hizmetin çok daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Eskiden anket gibi faaliyetler yaygındı. Günümüzde ise mobil cihazların yaygınlaşmasıyla beraber mobil uygulamalar devreye girdi ve bu uygulamalar aracılığı ile müşteriler hakkında bilgi toplamak çok daha pratik hale dönüştü. Tasarladığımız mobil uygulama ile müşterilerinizin uygulamayı ne sıklıkla kullandığını, hangi ürün ve hizmetler ile ilgilendiğini ve ne tür hizmetler talep ettiklerini kolayca öğrenebilirsiniz.
Marka Bilinirliği
Anlık bildirim içeren mobil uygulama, müşterilerinizin markanızla etkileşime girmesine yardımcı olur. Uygulamanız vasıtası ile ürün haberlerini, kampanyaları, promosyonları, indirimleri ve yeni ürünleri kullanıcılarınıza anında duyurabilirsiniz. Ayrıca konum ve geçmiş etkileşim gibi bilgilere göre hedeflemeler yapabilirsiniz. Uygulama bildirimleri, doğru ayar ve yapılandırma sayesinde müşterileri daha kolay etkiler. Sonuç olarak mobil uygulama etkileşiminin artış göstermesi, marka bilinirliği konusunda da firmanıza en iyi şekilde destek olur. İhtiyaç duyduğunuz her türden mobil uygulama tasarım hizmeti için bizimle iletişim kurabilir, ekibimizin bilgi ve deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Öne Çıkan Projelerimiz


Exnoremo Proje 2

MetaCampus kullanıcı kurgusu göz önünde bulunarak tasarlanmış bir mobil uygulama projemizdir.

Exnoremo Proje 4

Almi Balık Dünyası web uygulama projemiz ile resturantlar arasından öne çıkıyor.

Exnoremo Proje 5

KDM Gayrimenkul mobil uygulama projemiz otomatik pazarlama otomasyonu ile öne çıkıyor

Exnoremo Proje 6

Pera İnsan Kaynakları kurumsal tasarım yapısı ve kullanıcı ulaşılabilirliği ile öne çıkıyor.

Kullandığımız Teknolojiler & Araçlar


Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1
Exnoremo Proje 1